Czym pachnie Wielkanoc?

więcej
Andrzej Kozioł / slo
19.04.2014 07:00
Zanim biało zaścielonym stołem zaczęła się Wielkanoc, trwała domowa krzątanina. Na to święto - wiosenne, radosne - wszystko należało wypucować do czysta: duszę, ciało, mieszkanie, obejście.

Cały świat na skorupce

więcej
Urszula Janicka-Krzywda
18.04.2014 12:04
Pisanka ma długą historię. Ten symbol życia i odrodzenia w wielu kulturach związany był z kultem zmarłych, a w kręgu chrześcijaństwa stał się częścią wielkanocnej tradycji.

Wystarczy tylko otworzyć oczy...

więcej
ks. Andrzej Zwoliński / slo
16.04.2014 13:08
Szczęście jest częścią zwykłego życia, zamieszkuje codzienność, leży bliżej niż człowiek jest w stanie sobie o tym pomyśleć.

Jak uwolnić się od bolesnej przeszłości?

więcej
Allen Fay, Clifford N. Lazarus, Arnold A. Lazarus / slo
16.04.2014 10:27
Twoje przyszłe zachowanie będzie oparte na twoich dzisiejszych czynach. To, co robisz dzisiaj, jutro stanie się przeszłością. Oto pewna technika zmiany negatywnego myślenia o sobie.

Jakim "typem" przyjaciela jesteś? Sprawdź!

więcej
Paweł Kosiński SJ / slo
16.04.2014 07:30
Przyjaźń jest więzią szczególną. Mamy także wobec niej szczególne oczekiwania. Z pewnością jednak pytaniem, na które warto by sobie odpowiedzieć jest nie tylko to ilu i jakich mam przyjaciół, ale raczej wobec kogo i jakim przyjacielem jestem ja sam. To bowiem wzajemnie się warunkuje.

Jak widzą nas nasze dzieci? Zobacz!

więcej
youtube.com / slo
15.04.2014 09:11
Dzieci stale obserwują rodziców, a to co widzą, ma na nie ogromny wpływ. Jeśli widzą strach, uczą się bać. Jeśli widzą przygnębienie, uczą się martwić. Jeżeli widzą kłamstwo, nauczą się kłamać. Jeśli widzą brak szacunku do drugiego człowieka... Dzieci łapią i chłoną intuicyjnie atmosferę i rzeczywiste intencje rodziców.

Jesteś blisko? Słuchasz uczuć dziecka?

więcej
Michał Borkowski / Być Ojcem / slo
14.04.2014 15:59
Podczas nalotów bombowych na Londyn (II WŚ), Brytyjczycy wymyślili, że będą dla bezpieczeństwa wywozić dzieci na wieś. Wiele lat po wojnie, ktoś wpadł na pomysł, żeby przebadać dwie grupy dorosłych ludzi - tych, którzy byli ewakuowani z Londynu i oddzieleni od swoich rodziców oraz tych, którzy zostali w mieście i przeżyli traumę nalotów ale razem z rodzicami.

Po czym poznać, że potrzebna jest terapia?

więcej
14.04.2014 15:03
Decyzja o podjęciu psychoterapii nie należy do najłatwiejszych. Do gabinetów trafiają osoby, które można podzielić na dwie grupy: ci, którzy doświadczają niepokojących i silnych objawów utrudniających im codzienne funkcjonowanie, oraz ci, którzy przez wiele tygodni czy miesięcy noszą się z zamiarem podjęcia pracy nad zmianą dotychczasowego życia.

Wielkanocne zwyczaje

więcej
Stanisław Groń SJ / slo
14.04.2014 11:27
Wielka Sobota jest dniem nadziei i oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa. Udajemy się do kościoła, aby poświęcić pokarmy przeznaczone na stół wielkanocny. W niedzielę spożywając śniadanie wielkanocne, wyrażamy swą nadzieję, że wszyscy spotkamy się w niebie na uczcie Chrystusa.

Dlaczego warto jeść czekoladę?

więcej
PAP / slo
12.04.2014 10:11
Poprawia nastrój, koncentrację, spowalnia procesy starzenia, działa przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo - tych zalet w przypadającym w sobotę Światowym Dniu Czekolady nie odmawiają jej nawet lekarze.
lista archiwalnych aktualności

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?