Twoje dziecko to czarna owca, kozioł ofiarny?

więcej
Beata Krasoń / slo
24.04.2014 13:49
Czarna owca, kozioł ofiarny...To terminy często używane zamiennie na określenie osoby odrzuconej przez grupę, samotnej wśród rówieśników, w której z każdym dniem pobytu w szkole wzrasta przekonanie: "nikt mnie nie chce".

Seniorzy też mają swoje nałogi

więcej
Norbert Pikuła / slo
24.04.2014 11:59
W kształtowaniu obrazu starości złowrogą rolę pełnią nałogi. Do najczęściej spotykanych należą: alkoholizm, palenie tytoniu i coraz powszechniejsza u osób starszych lekomania, a także narkomania i różne formy hazardu.

Przerzucanie własnych cech na innych ludzi

więcej
dr Maria Popkiewicz-Ciesielska
23.04.2014 14:18
Dziś o projekcji. Dlaczego zdarza nam się przerzucać własne cechy na innych ludzi? Co to oznacza dla nas i dla naszego otoczenia?

Uniesiesz taką odpowiedzialność TATO?

więcej
youtube.com / slo
23.04.2014 12:17
Tato, może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale obserwuję cię, patrzę uważnie na wszystko, co robisz. Obserwuję w jaki sposób traktujesz ludzi. Jak traktujesz mnie, moją mamę i moją siostrę. To jak żyjesz, ma ogromny wpływ na mnie.

Co zrobić, by miłość się nie skończyła?

więcej
Jolanta Such-Białoskórska / slo
23.04.2014 11:44
Jeżeli B. myśli, że kocha M. dlatego, że całymi dniami i nocami myśli o nim, to nie jest jej wola, tylko reakcja jej zmysłowego ciała i psychiki.

Czy istnieje "zdrowa zazdrość"?

więcej
Iwona Bielecka i Dominik Sidor / slo
22.04.2014 13:51
Mówi się, że to nie miłość jest ślepa, ale zazdrość, która po omacku ocenia tą pierwszą. Są jednak tacy, którzy twierdzą, że jest ona nieodłącznym elementem każdej relacji.

Leczenie depresji działa odchudzająco

więcej
slo
22.04.2014 12:30
Otyłość zwiększa ryzyko depresji wśród kobiet, ostrzegają naukowcy. Z drugiej jednak strony udowadniają, że poprawa nastroju może spowodować utratę wagi- informuje Health Behavior News Sernice.

Na co jeszcze działa woda?

więcej
Grzegorz Kiciński / "Poradnik Apteczny" / slo
21.04.2014 09:15
Doskonale znana w starożytnej Grecji, popularna w Cesarstwie Rzymskim, w Chinach i Japonii przez wiele wieków nowożytnej historii była właściwie zapomniana. Kto wie, może gdyby w drugiej połowie XIX w. pewien proboszcz z Bawarii nie zamknął się w pralni, dziś z dobrodziejstw hydroterapii korzystaliby tylko nieliczni szczęśliwcy.

Lany poniedziałek okazją do wyznania uczuć!

więcej
PAP / slo
21.04.2014 06:08
Lany poniedziałek był kiedyś okazją do wyznania uczuć - kawalerowie polewali te panny, które się im podobały. Wielkanocna palma, która dziś służy głównie do ozdoby, chroniła dom od piorunów, zapewniała gospodarzom urodzaj a dziewkom zgrabne nogi - mówi opolska folklorystka.

Czy praca daje Ci szczęście?

więcej
Magda Moll-Musiał
20.04.2014 14:54
Wielu z nas narzeka na pracę. Trafiamy w przypadkowe miejsca i opracowujemy strategię, jak tu się nie przemęczyć, a wyjść na swoje. Dlaczego tak jest i jak tego uniknąć?
lista archiwalnych aktualności

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?